Podhrabové desky

Zamezte úniku zvířat nebo prorůstání travnatých porostů do pletiva!

Podhrabové desky jsou praktickými doplňky Vašeho plotu, které účelně zamezují prorůstání travnatých porostů do plotové konstrukce či tvoří zábranu proti úniku drobných hospodářských či domácích zvířat.  Podhrabová deska, plotová deska či falešná podezdívka – jsou označením pro betonový prefabrikát vyztužený armaturou, který se vsazuje do tzv. stabilizačního držáku podhrabové desky. Využívají se u pletivových plotů nebo u plotů z plotových panelů, ale lze je osadit rovněž u plotů s dřevěnými výplněmi, u kterých nahrazují funkci podezdívky.  Podhrabové desky pod plot se osazují bez základů a jsou proto  výrazně levnější variantou oproti klasické zděné podezdívce.

plotové podhrabové desky

plotové podhrabové desky

podhrabové desky betonové

podhrabové desky betonové

 

Montáž podhrabové desky na plot

Řešení podezdívky podhrabovou deskou je velmi jednoduché, montážně i stavebně nenáročné. Desky se usazují cca 10 cm do terénu a jsou uchyceny na kulatý nebo hranatý sloupek pomocí stabilizačních držáků.  Svou přítomností přispívají ke zpevnění celého plotu, dodávají plotu celistvý vzhled obdobně jako podstatně více finančně náročná podezdívka:

  • desky dodáváme ve 2 výškách: 20 a 30cm o tloušťce 4 a 5cm
  • standardní délka: 250 a 300cm
  • jsou pevné (obsahují ocelovou armaturu) a tvarově stálé

Nabízíme podhrabové desky různých rozměrů, včetně příslušenství: držáky podhrabových desek, držák na upevnění vzpěry k podhrabové desce, šrouby, online nabídka zde.